Praeitose kelionėse visgi suradom tą giliausią vietą, kuri pasirodė per šimtą metrų vakariau prieš tai atrastos duobės. Bet niekaip nesusiruošėme į tą nėrimą. Bet ta diena atėjo ir mes jau vietoje.

Pagal jau anksčiau surastus GPS duomenis mes su Vyčiu numetame inkarą su lynu ir rimta boja į vietą. Dar kartą patikriname ir plaukiame pasiimti likusios komandos.

Nėrėme poromis: iš pradžių Rolandas su Ryčiu, jiems iškylant, aš su Vyčiu jau buvome 5-iuose metruose. Apsikeitėme OK ir - žemyn.

An...

Skaityti toliau...

Šį kartą į Tauragną važiavome ketindami apžiūrėti per praeitą nėrimą pastebėtą šlaitą, nuo 42-jų m. besileidžiantį beveik vertikaliai žemyn. Deja, privažiavus mūsų pamėgtą vietą šalia Taurapilio piliakalnio, mus pasitiko, lyg ir draugiškai nusiteikęs, bet grėsmingai atrodantis vilkšunis. Matyt, greta gyvenantis „naujasis lietuvis“ nusprendė, kad nieko blogo, jei turistų dažnai lankomoje vietoje lakstys jo „mažylis“. Žiūrint į jauno veršelio dydžio...

Skaityti toliau...

Tada dar būdami X-PRO klubo nariais, toliau studijavome Tauragno dugną.
Pirmas gana apytikris nėrimas į Tauragno giliausią vietą buvo atliktas 2006m. rugpjūčio 18d. Tada nutarėme leistis iki 50 m gylio, stebėti vienas kito reakciją į azoto poveikį. Plūduras nusileido apie 50 m (tiksliai negalima nustatyti, nes dėl srovės virvė nėra statmena dugnui). Vytis, Algirdas, Audrius ir aš pradėjome leistis žemyn. 5 metrų gylyje dar kartą pasitikrinome įrangą, prožektorius. Nuo 15...

Skaityti toliau...