Tikras techninis oras - saulė,skaidrus vanduo, šilta dekompresija ir, kas svarbiausia man asmeniškai, oro temperatūra nevargina rengiantis sausą kostiumą.

Nėrimus atlikome kitoje kranto pusėje. Augis, Vytas ir Linas apžiūrėjo naują sienelę, o mes su Sauliumi - truputį giliau, nes labai norėjosi išbandyti Algio atvežtą Heinrichs Weikamp kompiuterį.

Tai tada trumpai - pirmi pastebėjimai.

  • Išankstinis nusistatymas (be kurio net nebandytum): atviras kodas, paprasti upgreidai, už trimiksin...

Skaityti toliau...

Lenkijos ežeras Hancza (Ančia -liet.) yra ne tik giliausias, bet ir vienas tinkamiausių nardymui ežerų. 140 km nuo Kauno, skaitau, visai arti už galimybę panardyti giliame skaidriame vandenyje. O žiemą ežeras dar labiau išskaidrėja, ir vaizdas į 15 aukščio sienelę pasidaro išties įspūdingas. Tą mes patikrinome ir šį kartą. Juolab, kad pas mane jau atsirado pirma hogarto sistema - OMS sparnas su sudvetintai balionais ir reguliatoriais. Dar atsirado ir VR3, tuo metu tikras t...

Skaityti toliau...

Praeitose kelionėse visgi suradom tą giliausią vietą, kuri pasirodė per šimtą metrų vakariau prieš tai atrastos duobės. Bet niekaip nesusiruošėme į tą nėrimą. Bet ta diena atėjo ir mes jau vietoje.

Pagal jau anksčiau surastus GPS duomenis mes su Vyčiu numetame inkarą su lynu ir rimta boja į vietą. Dar kartą patikriname ir plaukiame pasiimti likusios komandos.

Nėrėme poromis: iš pradžių Rolandas su Ryčiu, jiems iškylant, aš su Vyčiu jau buvome 5-iuose metruose. Apsikeitėme OK ir - žemyn.

An...

Skaityti toliau...

Šį kartą į Tauragną važiavome ketindami apžiūrėti per praeitą nėrimą pastebėtą šlaitą, nuo 42-jų m. besileidžiantį beveik vertikaliai žemyn. Deja, privažiavus mūsų pamėgtą vietą šalia Taurapilio piliakalnio, mus pasitiko, lyg ir draugiškai nusiteikęs, bet grėsmingai atrodantis vilkšunis. Matyt, greta gyvenantis „naujasis lietuvis“ nusprendė, kad nieko blogo, jei turistų dažnai lankomoje vietoje lakstys jo „mažylis“. Žiūrint į jauno veršelio dydžio...

Skaityti toliau...