Automobiliu, traukiniu, lėktuvu į Sharmą. Ten laukiam dar vieno nario iš Oslo, kelionė per kalnus į narų Meką. Dahabas, pirmą vakarą pasitikęs nuožmiu ir gūsingu vėju, vėliau lepino šiltu, gal kartais ir tvankoku oru. Nuo pirmos dienos įsivažiavome iškart - Lighthouse ir Islands. Vanduo 28-29 C. Gylis - iki 20m. Yalla + Rush = puikus vakaras. Po improvizuoto pasirodymo Rush'e nusprendėme, kad ten daugiau renkasi ramybės norintys žmonės. Ir daugiau ten nėjome :).

Antra diena - Canyon'as. Puikus...

Skaityti toliau...

Sauda

2010-09-22 deep trimix kelionės

Kažkada norėjau papasakoti apie Norvegiją. Bet vėliau prisiminiau atvejį Kinijoje, kai mes su kolega paprašėm parodyti tipinį kinų restoraną. Tai tas žmogus tiesiog paaiškino, kad tokio nėra, na nebent užsieniečiams vilioti. Nes Kinija tokia didelė, kad tipinis gali būti tik Pekino, Guandžou ar dar kokio miesto patiekalas. Na, iš esmės, ryžius valgo visas pasaulis. O Pekino antį gaminti kinai važiuoja mokintis į Europą, nes čia taip įmantriai ji ruošiama, kad Pekino r...

Skaityti toliau...

Kartais sutinki seną gerą draugą, kurio nematei dešimt metų. Ir kaip senais gerais laikais nueinate išgerti alaus. Tik jau ne į Gildiją, o į Akropolį :). Pirma, nustembi, kad prieš tai jis pasiskambina žmonai ir pasako, kad užtruks. Nieko keisto, bet tada gi nereikėdavo! Bekalbant išaiškėja, kad jis dabar vegetaras, ir čia meniu nieko gero nesiūlo. Ir geria jis tik vieną 0,3l mažiuką. Galvoje pradeda bruzdėti tarakonai – gal jis koks sektantas pasidarė, o gal kokia erkė buvo įsisiurbusi.

Lygia...

Skaityti toliau...

Parašyti apie Dahabą taip greitai kaip norėjosi nesigavo. Iškart nenorėjau pulti prie straipsnio, nes norėjau kad pradžiūtų oda, nubyrėtų Raudonosios jūros druska, truputį "susigulėtų" įspūdžiai. Bet lietuviškas klimatas ir visuotinis PKS-as (prieškrizinis sindromas) sutrikdė normalią adaptaciją.

Galva buvo visko pilna, bet apie kelionę - nieko. Rytinis žvarbumas ir pilkėjanti, žiemai besiruošianti gamta stabdydavo mintis. Bandžiau visokias gudrybes - žiūrėti nuotraukas ir filmuotą m...

Skaityti toliau...

Galų gale sena svajonė išsipildė. Aš jau sėdžiu lėktuve Maskva-Irkutskas.Jau Maskvoje pradėjau įsijausti į rusišką tvarką. Už viršsvorį galėjau pasirinkti du apmokėjimo būdus: 2500 rublių į kasą arba 2000 įdėti perlenktus į pasą. Šitas būdas išaiškėjo uždavus paprastą klausimą – kaip tai padaryti pigiau? Fantastiška.
Iš sutaupytų pinigų dalį paskyriau universaliam gėrimui, t.y. alui. Bokalo kaina Šeremetjevo oro uoste - 200 rublių. O studijų laikais už 40 rubliukų su panele visą vaka...

Skaityti toliau...

Dahabas - tai perlas Raudonoje jūroje, tai dykumų gėlė, žydinti uolėtų kalnų papėdėje, tai narų woodstock'as. Kur beeitum - visur dvelkia laisvė. Šypsenos žmonių veiduose tikros. Akyse - ne didžiosios žemės atspindys, bet vietinės dvasios dvelksmo spinduliai. Net maifrendai, ir tie maloniai nustebina savo mandagumu. "Maybe next time..." - ir abu šypsomės. Nėra hurgadiško turgaus, nėra šarmiško dirbtinumo.

Ne veltui daugelyje šalių jau yra įsikūrę Dahabo mylėtojų klubai. Neužilgo ir mū...

Skaityti toliau...

Mūsų vyriausybės sprendimu atsiradę prailginti savaitgaliai verčia keisti standartinę elgseną šiomis dienomis. Anksčiau buvo aišku ką veiksi per tuos du laisvadienius. Visos ilgesnės kelionės buvo planuojamos tik atostogų metu.
Paskutiniu metu nutrūkusi "nemokamų" 22 kanalų transliacija ir vis ryškiau šviečianti saulė daugelį žmonių sugundė žymiai turiningesniam laiko praleidimui, nei kanalų perjunginėjimo sportas, gurkšnojant alų.

Sauliaus entuziazmo dėka keturi narai iš Lietuvos - Sauliu...

Skaityti toliau...

Patinka šiaip man ta Hurgada. Arti, paprasta, viskas žinoma, prognozuojama. Ypač oras. Vanduo žiemą +20, vasarą +30. Visada giedra. Gal vienintelis vėjas kažkiek keičia situaciją. Na, bet būtų ir neįdomu kitaip.

Šios kelionės tikslas buvo treniruotės. Nes kur dar gali šitiek laiko praleisti po vandeniu? Ir randasi tik už penkių valandų kelio nuo namų.

Kiekvieną dieną - į jūrą. Ar yra kas geriau? Na, aišku devintą dieną jau dariau tik poilsinius nėrimus - 40 metrų prie Fanadir rifo...

Skaityti toliau...