VIII fortas - su LTV Požiūrio komanda

Įdomi nardymų serija į VIII fortą 2017-09-19,20 dienomis vyko filmuojant publicistinę laidą apie šią Kauno tvirtovę. Po paruošiamųjų nėrimų scenarijui paruošti ir šviesos kiekiui parinkti, susirinko vėl ta pati šauni komanda jau su aktyviai įsijungusiu operatoriumi Ramūnu. Aš turėjau nuplaukti už praėjimų susikirtimų ir nufilmuoti pačią filmavimo eigą. Kadangi kamera buvo sumontuota į boksą neventiliuojamose patalpose, po 10 sekundžių objektyvo stiklas jau buvo aprasojęs. Visada tai darydavau automobilyje arba ofise, veikiant kondicionieriui. Dar bandėme šildyti su Ryčio prožektoriumi - veltui. Kaip bus - taip.

Aš nuplaukiau į savo vietą, galvodamas kad, kol reikės filmuoti, viskas pasitaisys. Bet ne. Pasirodė Rytis, iš paskos Vytis ir Ramūnas. Patikėkite - VIII forte nuo pirmo pasaulinio karo dar taip šviesu nebuvo. O mano objektyve matėsi tik šviesi dėmė. Išjungiau kamerą ir pasijutau toks be ryšio sušlapęs naras, kad jau norėjau pamosuoti lastais link išėjimo. Bet prisiminiau, kad dar prie bokso kabo fotoaparatas. Staigiai perjungiau į filmavimo režimą. Kokybė ne kokia, bet bent dekoduoti nereikia. Na kas gavosi - pažiūrėkite patys. Dar apžiūrėjau vieno gilesnio šulinio dugne esantį plyšį, bet jis negilesnis nei 30cm, taip kad praėjimo į kitą upės pusę kol kas nėra :) Išlipus pasitiko Mantvydas ir padėjo nusinešti įrangą iki automobilio. Grupė, atlikusi visos povandeninės forto dalies filmavimus, už 15 minučių irgi pasirodė prie įėjimo.

Ramūnas, man atrodo, taipogi atrado nardymą Lietuvoje. Pirmi jo žodžiai, kad juk čia "kaip laivuose", daug ką išsakė. Aptarimas ir peržiūra Sudaruškoje ir - namo.

Naujesnis įrašas Senesnis įrašas