Tikras techninis oras - saulė,skaidrus vanduo, šilta dekompresija ir, kas svarbiausia man asmeniškai, oro temperatūra nevargina rengiantis sausą kostiumą.

Nėrimus atlikome kitoje kranto pusėje. Augis, Vytas ir Linas apžiūrėjo naują sienelę, o mes su Sauliumi - truputį giliau, nes labai norėjosi išbandyti Algio atvežtą Heinrichs Weikamp kompiuterį.

Tai tada trumpai - pirmi pastebėjimai.

  • Išankstinis nusistatymas (be kurio net nebandytum): atviras kodas, paprasti upgreidai, už trimiksinį režimą nereikia primokėti, gana daug rodomos informacijos, jungtis su kompu;
  • Gavus, nustebina graži ir kokybiška dėžutė, laidas ir banža įdėta viduje. Meniu gan aiškus ir be instrukcijos. Jos prireikia tik individualiems nustatymams - saugumo ribų, perspėjimų indikacijos režimų ir t.t. Aplamai, susidaro įspūdis kaip kad linux'inį kompą būtų truputį paturėjęs Steve Jobs;
  • Po vandeniu viskas veikia be problemų. Įsijungia nuo 2,5 metro, kaip ir nustatyta. VR'as čia jau erzina, nes įsijungia tik nuo 12 metrų (bet nėrimo info ta pati, nes rodo jau 2-ą minutę);
  • Mano ir  Sauliaus nuomone, skaičiai nors ir mažesni, bet ryškesni ir gerai skaitomi po vandeniu, informacija aiški.

Iškylant jau matėsi skirtumai - VR rodė deepstopą 36 metruose, o HW - 24m. Kol kas nieko blogo nematau. Iškylant iš didesnių gilių tie deep stopai leidžia atpalaiduoti inertines dujas iš greitų audinių, bet papildomai įkrauna lėtuosius. Kas geriau? Manau, svarbiausia balansas. Nerti į 100m 5minutėm ir nerti į 60m 20minučių yra beveik tas pats laukiantiems viršuje, bet kūnas elgiasi labai skirtingai. Ir, manau, kad daug daugiau apkraunamas antruoju atveju. Na bet čia nukrypom nuo temos.

Mišinių perjungimas pasirodė ne toks paprastas, kaip VR. Reikia įeiti į meniu, dujų perjungimo režime perjungti reikiamas dujas. Kas pasirodė keista, tai kad parinkus nėrimui tik tris skirtingus mišinius, meniu punktuose reikia skrolinti per visus turimus ir neturimus mišinius. Čia gal pripratimas prie VR - visgi nuo 2006 metų rudens. Po vandeniu dažniausiai yra ir šiaip ką veikti, ne tik kompu dirbti kaip kad dabar :).

Valdymo jungikliai, sausumoje atrodę labai gerai, po vandeniu vėl pasirodė ne tokie patogūs. Ant sauso kostiumo atsiradus raukšlėms ir dar su sausoms pirštinėms, jungiklius paspausti pasidarė sudėtingiau. Ne taip kad jau sunkiai, bet čia VR - irgi geresnis :). Kiek neįprastas audinių įsisotinimo atvaizdavimas atskirai azotui ir heliui. Šiuo metu atrodo, kad suminis būtų truputį informatyvesnis. Nors visi gerai žinome Daltono dėsnį. Toliau vėl pliusai: labai detalus profilio atvaizdavimas, nereikia įkrauti į PC, kad pamatytum smulkmenas; vidutinis panėrimo gylis (už ką labai mėgstu UWATEC'ą); temperatūros grafikas panėrimo profilyje; mišinių naudojimas nėrimo metu atskiromis spalvomis.

Gera nuotaika buvo ir grįžtant laivu atgal. Pamatyti nauji vaizdai, užtvirtintas Augio AOWD kursas. Ir investicijos į sausus kostiumus pradeda nešti skanų vaisių :). "Skaidraus vandens" kompanija didėja!

Pagarbiai,
Valdas Kepežinskas

Download Heinrichs Weikamp OSTC2C manual

Naujesnis įrašas Senesnis įrašas